تور چین

پیوندها
 • ۰
 • ۰

کشور چین همیشه یکی از بهترین مقاصد اسیایی برای سفرهای بهاری بوده است. در کشور چین شهرهای بسیار معروف و بزرگ به همراه جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید.

چین یکی از تمدن های کهن آسیا است که در سال های گذشته در زمینه های مختلف به جذب سرمایه و توسعه ی زمینه های درآمد زایی کشور پرداخته است. یکی از این زمینه ها که برای این کشور ورودی سرمایه بسیار بالایی را داشته است جذب توریست است.

بهار بهترین زمان برای سفر به چین

پایتخت کشور چین، پکن نام دارد که البته تلفظ چینی آن است؛ در زبان انگلیسی پکن را با نام بیجینگ (Beijing) می شناسند. پکن که بعد از شانگهای دومین شهر بزرگ کشور چین محسوب می شود، همواره بعنوان مرکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی این کشور فعالیتی چشمگیر داشته است. نکته قابل توجه در خصوص پکن این است که این شهر با وجود مدرن بودن و جاری بودن زندگی قرن ۲۱ در آن، هنوز هم اصالت و سنت دیرینه خود را حفظ کرده است، به گونه ای که همچنان می توان معابد، چایخانه ها و محله های قدیمی چین را نیز در جای جای شهر مشاهده کرد. دولت چین همواره از بخش های مختلف صنعتی و تجاری حمایت کرده و با برنامه ریزی درست رونق اقتصادی قابل توجهی را بوجود آورده است.

شانگهای امروزه یکی از پرجمعیت ترین و بزرگترین شهرهای چین به شمار می رود و در واقع رابط میان چین و دنیا می باشد روزگاری یک دهکده بسیار کوچک بوده که مردمانش با ماهیگیری روزگار خود را می گذراندند تا اینکه در قرن نوزده طی جنگهای تریاک که بین دولت چین، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی در گرفت این شهر به یکی از بنادر مهم تجاری برای دولت های غربی تبدیل گردید و در نهایت در حدود هفتاد سال پیش به دولت چین باز گردانده شد؛ امروزه تور شانگهای یکی از محبوب ترین تورها نزد گردشگران آسیایی و اروپایی برشمرده می شود.

بهار بهترین زمان برای سفر به چین

پکن نیز حدود ۸۰۰ سال پایتخت کشور چین و یکی از چهار شهری بوده که بعنوان پایتخت باستانی این سرزمین کهن بشمار می رفتند؛ به همین جهت هم هنوز در پکن ساختمان ها و بناهای قدیمی بسیار مهم و ارزشمندی وجود دارد که جزء با ارزش ترین میراث فرهنگی چین محسوب می شود. همانطور که می دانید دیوار بزرگ چین نیز یکی از آثار برجسته‌ این کشور و عجایب هفت گانه جهان است که بخش اعظمی از آن در پکن واقع شده است؛ توصیه می کنیم تور پکن بهاری را نیز در برنامه سفرهای سال ۹۷ خود قرار دهید.

بد نیست بدانید که گوانگجو سومین شهر بزرگ توریستی چین پس از پکن و شانگهای می باشد. این شهر تاریخی و سرسبز که در جنوب چین واقع شده، پایگاه اصلی بازرگانی دنیا به شمار می رود و بزرگترین حجم معاملات تجاری از خرید و فروش های کوچک داخل بازار گرفته تا معاملات بزرگ در این شهر انجام می شود. گوانگجو که تا دو هزار سال پیش محل فرماندهی پادشاهی گوانگ بود و نام امروزی خود را از آنجا گرفته است امروز به مرکز فرماندهی بازار جهانی تبدیل شده و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای گردش و خرید است چرا که هر چیزی که تا به حال به دست بشر تولید شده و فکرش را بکنید، از شیر مرغ گرفته تا جان آدمی زاد در بازارهای گوانگجو یافت می شود! بی جهت نیست که تور گوانجو در همه ایام سال پرطرفدار است.

بهار بهترین زمان برای سفر به چین

فعالیت در هر زمینه ای برای هر کشوری مشکلاتی را به همراه دارد و چین نیز مشکلات بسیاری را در این زمینه متحمل شده است. بزرگترین مشکل کشور چین برای بازدید کنندگان از شهر های بزرگ و پر جمعیت چین است که از الودگی هوای بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که در برخی از روز های سال در شهر هایی مانند گوانجو، پکن و شانگهای عبور و مرور به دلیل بالا بودن الودگی هوا بسیار کم و نا ممکن است. همین موضوع باعث فراری شدن توریست ها از این شهرهای بزرگ شده است.

مشکل بزرگ بعدی مدیریت مردم برای استقبال از توریست ها و رسیدگی به نیاز آنها است. دلیل اصلی این موضوع جمعیت بسیار بالای چین است که برای آنها امتیازاتی را به وجود می آورد و در کنار این امتیازات باعث موارد منفی بسیاری در این سرزمین شده است. البته تکنولوژی در همین شهر ها به صورت ساعتی پیشرفت می کند و همین موضوع در بسیاری از موارد برای مردم و توریست هایی که به چین می آیند بسیار جذاب است. ساخت برج های بسیار بزرگ در شهر هایی مانند پکن و شانگهای برای دوست داران معماری مدرن بسیار جذاب است. بهار بهترین زمان برای سفر به چین است لذا اگر شما هم قصد دارید تا در بهار ۹۷ به چین سفر کنید، این فرصت را از دست ندهید!

بهار بهترین زمان برای سفر به چین

با استفاده از همین تکنولوژی ها چینی ها توانسته اند زیبایی های تاریخی خود را نیز به صورت به روز نگه داشته و با استفاده از روش های خاصی به ترمیم روز به روز این بناها و اشیا پرداخته اند. به طور مثال با توجه به قدمت بسیار بالای بناهای تاریخی شهر گوانجو، هنوز هم این بنا ها به صورت زیبا و ترمیم شده باقی هستند که همین مورد باعث جذب دوست داران تاریخ به این کشور شده است. یکی دیگر از مشکلاتی که در کشوری به پهناوری چین به وجود می آید مدیریت بنا هایی است که برای گردشگران جذاب است، به این صورت که به دلیل چهار فصل بودن این سرزمین و ازدیاد بناهای دیدنی مشکلاتی برای رسیدگی به تمرکز گردشگری به مناطق خاص به وجود می آید. فراموش نکنید که حتما در بهار به چین سفر کنید...

برای درک بهتر پاراگراف بالا مثالی میزنیم:

 • در شهر های بزرگ چین مانند شانگهای بناهای تاریخی بسیار وجود دارد.
 • در همین شهر ها بنا های مدرن بسیاری وجود دارد که برای بسیاری از افراد جذاب است.
 • در همین شهر ها مانند پکن فرهنگ های کهن چینی و جشن های بسیاری نیز اجرا می شود.
 • در شهری مانند گوانجو مراکز خرید و گردشگری زیادی وجود دارد.
 • در حاشیه ی شهرهای بزرگ طبیعت بسیار زیبایی وجود دارد که برای بسیاری از افراد جذاب است.
 • بنا های تاریخی بی مثال در قسمت های حاشیه این کشور وجود دارد که مثال اصلی آن دیوار بزرگ چین است.
 • زیبایی های کوهستانی در حاشیه شهر هایی مانند گوانجو بسیار زیبا است و خود یک مرکز توریستی بسیار خاص وجود دارد.
 • رودها و زیبایی های طبیعی این کشور نیز بسیار خاص و دیدنی است که توصیه می شود در تور چین بهار ۹۷ حتما از آنها نیز دیدن کنید.
 • ۹۷/۰۱/۲۰
 • دانیال روشن

تور بهار 97

تور بهاری