تور چین

پیوندها
  • ۰
  • ۰

چین از جمله کشورهایی است که همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. معمولا تا نام چین بر زبان می آید خیلی ها یاد جاذبه های گردشگری و تاریخی آن می افتند اما در این مقاله ما قصد داریم درباره آب و هوای منحصر به فرد این کشور صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با وضعیت کلی آب و هوای کشور چین

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید تقریبا تمامی فصول برای سفر با تور چین مناسب است. اما اگر به دنبال زیبایی هستید این امکان را دارید که در تور چین ویژه تابستان شرکت کنید چراکه در این فصل در مناطق سردسیر چین هوا بسیار متعادل و دلنشین است. بطور کلی آب و هوای چین بسیار متنوع است و از مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب تا بسیار سردسیر شمال را شامل می‌شود.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که چین با توجه به وسعت زیادی که دارد، از این رو مناطق مختلف آن دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی هستند. ممکن ست در یک استان هوا گرم باشد ولی در استانی که در فاصله زیادی از آن قرار گرفته است، هوا خنک بوده باشد. با این وجود و با توجه به تنوع آب و هوای بسیار زیاد چین، بشکل کلی می توان گفت چین دارای 5 نوع منطقه آب و هوایی است. از طرفی دیگر بیشتر مناطق در این کشور در زمستان سرد و خشک و در تابستان گرم و بارانی می باشند.

آشنایی با وضعیت کلی آب و هوای کشور چین

مسلئه حائز اهمیت دیگر این است که در زمان‌هایی که مسافرت به چین از نظر آب و هوایی مناسب است، مشکلاتی همچون شلوغی فرودگاه‌ها و اماکن دیدنی و نیز سیستم حمل و نقل عمومی این کشور را بسیار بیشتر است، به گونه ای که ممکن است در تهیه بلیط پرواز و نیز اتاق هتل به مشکل بر بخورید. لذا در صورت انتخاب این فصول حتما برنامه‌ ریزی قبلی دقیقی داشته باشید تا در وقت و هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی نمایید.

  • ۹۵/۱۱/۰۴
  • دانیال روشن